the beta switch

Šķiet, ikviena sieviete zina, kas ir tauku slānītis atsevišķās, protams, nevēlamās vietās, kas ne par ko nevēlas samazināties un atkāpties uz neatgriešanos. Uz šīm kaprīzajām vietā neiedarbojas ne drastiskas diētas, ne intensīvi fitnesa termiņi. Tiesa gan, ir sievietes, kurām tas izdodas, bet ir arī sievietes, kurām tas neizdodas, neskaitoties uz to, ka abas sieviešu kategorijas dara vienu uz to pašu. Un tad rodas jautājums – kāds ir viņu noslēpums?

Patiesībā šis noslēpums tik tiešām eksistē – gadu desmitiem šī informācija nevis tika slēpta, bet vienkārši nebija vēl zināma. Pateicoties bijušās kultūristes Sjū Heinsas ilggadējajai profesionālajai pieredzei un rūpīgiem pētījumiem medicīnas sfērā tika sintezēta informācija, kas šodien revolucionāri sniedz atbildes uz seniem un izmisuma piesātinātiem jautājumiem – kāpēc mēs nespējam zaudēt svaru?

Atbilde slēpjas cilvēka fizioloģijā un, precīzāk, hormonālās sistēmas alfa un beta receptoros, to ieslēgšanā un izslēgšanā. Badošanās un intensīvu treniņu laikā izdalās hormoni, kas ieslēdz alfa receptorus, kas uzsāk organisma tauku uzkrāšanas procesus. Ja alfa receptori pastāvīgi tiek ieslēgti, veidojas jau pieminētais kaprīzais un nejaukais tauku slānis. Vienkāršiem vārdiem sakot, pārmērīga fiziskā slodze un badošanās organismam rada stresu, un tas, domājot, ka tādos apstākļos būt jādzīvo pastāvīgi, sāk nodrošināties ar rezervēm, lai nodrošinātu organisma pamatfunkcijas. Šīs rezerves, diemžēl, ir tauki. Sanāk, ka vēloties tikai labu, “pareizi” ēdot un sportojot, mēs nodarām tikai vēl lielāku kaitējumu savam organismam. Savukārt, ieslēdzot beta receptorus, tiek nodrošināta tauku sadedzināšana.

Tieši tā iemesla dēļ, ka vīriešiem beta receptori ir dominējošie, tiem liekā svara zaudēšana nesagādā būtiskas grūtības. Tieši tā paša iemesla dēļ vīriešu svara zaudēšanas metodes gan ēšanas, gan sportošanas ziņā nav piemērotas sievietēm – var jau mēģināt tās pielietot, bet tās nav sievietes fizioloģijai atbilstošas un līdz ar to arī efektīvas. Pirmkārt, sievietes organismā ir daudz vairāk taukus uzglabājošo alfa receptoru nekā to ir vīriešiem, otrkārt, alfa un beta receptoru attiecībā tajā ir 9 pret 1. Tādas, diemžēl vai par laimi, ir mūsu, vīriešu un sieviešu fizioloģiskās un hormonālās atšķirības, tāpēc pat varētu teikt, ka liekais svars un tā zaudēšana nav tik daudz sievietes pašas vaina, kā vienkārši organisma īpatnības.

Runājot par svara zaudēšanas atšķirībām sieviešu starpā, ir sievietes, kuras nejauši vai jauši, ja zina šo noslēpumu, iedarbina nepieciešamos receptorus, kas notievēšanu padara par vienkāršu un dabisku procesu. Sjū Heinsa ir izveidojusi notievēšanas programmu gan grāmatu, gan digitālā formātā, kas saucas “The Beta Switch” un kas ietver gan ēšanas, gan vingrošanas principus, kas, izdaloties attiecīgajiem hormoniem, ieslēdz beta receptorus un uzsāk tauku dedzināšanu. Jāuzsver, ka šie principi kā parasti ierasts nav drastiski un sarežģīti – tie ir vienkārši principi, kas ļauj tos ievērot visa mūža garumā, turklāt, atļaujoties ēst arī to, kas tievēšanā tradicionāli tiek uzskatīts par tabu produktiem. Programma iemāca ne vien iedarbināt beta receptorus, bet arī apspiest to hormonu izdalīšanos, kas stimulē alfa receptoru darbību un liek taukiem ietiepīgi uzkrāties nevēlamās vietās.

Ja vēlies beidzot atbrīvoties no tiem taukiem, kas pastāvīgi izraisa sašutumu un izmisumu, izmēģini “The Beta Switch” programmu! Baidies, ka nepalīdzēs? Bet viss iepriekš izmēģinātais taču arī nepalīdzēja – tev nav ko zaudēt.

Pievienot komentāru