stiepsanas pec trennina

Atsildīšanās un izstaipīšanās pēc treniņa ir gandrīz tikpat svarīgā kā pats treniņš, jo tā samazina iespēju, ka tavi muskuļi tiks savilkti vai pat sarauti krampī, kā arī nākamajā dienā tev būs daudz patīkamākas sajūtas, jo muskuļi tik ļoti nesāpēs. Taču svarīgi ir arī zināt, kāpēc un kā to pareizi darīt.

Tu varbūt domā, kādēļ ir tā, ka, ja kārtīgi izstaipās pēc treniņa, tavi muskuļi sāpēs ievērojami mazāk? Man ir atbilde uz šo jautājumu:

Tātad, kas notiek treniņa laikā – tavos muskuļos uzkrājas pienskābe, kas ir tā viela, kura tad arī rada iepriekš minētās muskuļu sāpes. Bet, ja tu kārtīgi izstaipies, tad šīs pienskābes daudzums tavos muskuļos samazinās un līdz ar to samazinās arī muskuļu sāpes. Kā arī staipīšanās rezultātā tu var ievērojami uzlabot savu lokanību un lieliski atbrīvot savus muskuļus un locītavas.

Taču izstaipīšanās procesam pēc treniņa ir arī psiholoģiskas priekšrocības, jo staipoties tu vari praktizēt savu elpošanu un sajust, kā tavs ķermenis jūtas pēc treniņa, tā iegūstot ķermeņa – prāta saskaņu un līdz ar to arī efektīvākus treniņa rezultātus. Kā arī pēc izstaipīšanās tu jutīsies relaksētāks.

Tagad nedaudz par to, kā pareizi staipīties.

upward downward dogInternetā ir pieejami daudz un dažādi staipīšanās paņēmieni, tādēļ šajā rakstā tos neaprakstīšu, jo tu vari atrast simts un vienu aprakstu un pamācību kā izpildīt visus pazīstamākos stiepšanās vingrinājumus. Taču varu minēt, ka viens no efektīvākajiem muguras izstiepšanas vingrinājumiem ir tā sauktais augšup vērstais un lejup vērstais suns (upward and downward dog), kā arī kājas efektīvi
var izstaipīt, sēžot uz grīdas un sniedzoties pēc kāju pirkstgaliem.

Taču visnozīmīgākā lieta, kas jāatceras veicot stiepšanās vingrinājumus, ir laiks, cik ilgi katru vajadzētu veikt. Vislabāk ir noturēt katru stiepšanās vingrinājuma pozīciju vismaz 10 līdz 15 sekundes, jo tas ir pietiekami ilgs laiks, lai muskulis paspētu izstiepties un atbrīvoties. Galvenais ir nestiepties līdz tam, kamēr  sāk sāpēt, jo tā ir lielāks risks, ka šis stieptais muskulis var sarauties krampī. Efektīva ir arī tā sauktā dinamiskā stiepšanās, kuras laikā tiek pāriets no viena stiepšanās vingrinājuma pie nākamā nepārtrauktās, plūstošās kustībās, noturot katru pozīciju apmēram 10 sekundes.

Vienalga kādus stiepšanās vingrinājumus tu izvēlies veikt, nozīmīgi ir atcerēties kaut dažus, un tos regulāri arī izpildīt, jo tā tu ne tikai attīstīsi savu lokanību, bet arī dosi saviem muskuļiem pienācīgo atpūtu pēc intensīva treniņa, kā arī uzlabosi savas nākamo dienu sajūtas, kā rezultātā tev noteikti gribēsies turpināt trenēties, nevis beigt to darīt tikai tāpēc, ka sāp muskuļi.

Pilna ķermeņa staipīšanās vingrinājumi

Pievienot komentāru