solosana

Soļošana ir sporta veids un noteikta kategorija vieglatlētikas sacensībās, kurā atlēti veic noteiktu distanci soļojot. Atšķirībā no citiem līdzīgiem sporta veidiem, soļošanā atlētiem, protams, ir šī distance jānosoļo, bet galvenais un vissvarīgākais noteikums soļošanas sportā ir, ka nepārtraukti vismaz vienai atlēta kājai ir jābūt kontaktā ar zemi, kas nozīmē, ka atlēti distanci soļo ar mazāku soļu platumu, kā to darītu parasts cilvēks pastaigājoties, taču daudz ātrākā solī, jo to distances ir garas, tādēļ viņiem ir jāveic šīs distances noteiktos laikos, lai vispār soļošanu varētu saukt par sporta veidu.

Vispopulārākās soļošanas distances, kuras atlētiem ir jāveic vienā piegājienā, ir:

  • 20 kilometru jeb 12.4 jūdžu soļojums – sievietēm un vīriešiem;

  • 50 kilometru jeb 31 jūdzes soļojums – tikai vīriešiem.

20 kilometru distance soļošanā vīriešiem ir jau kopš 1956. gada iekļauta arī Olimpisko spēļu vieglatlētikas sacensību programmā, bet kopš 2000. gada Olimpiskajās spēlēs ir arī šī pati distance sievietēm. Arī 50 kilometru soļojums jau kopš 1932. gada ir iekļauts Olimpisko spēļu vieglatlētikas programmā.

Vēl kāda interesanta distance soļošanas sportā ir 80.5  kilometru jeb 50 jūdžu soļojums, kuru dēvē arī par Kenedija maršu. Šī distance ir ieguvusi šādu nosaukumu par godu bijušajam ASV prezidentam Džonam F. Kenedijam, kurš, vēloties uzlabot Amerikas iedzīvotāju veselību, izteica tautai aicinājumu izmēģināt 50 jūdžu maršu, lai uzlabotu savu fizisko veselību.

Runājot par veselības un vispārējā fiziskā stāvokļa uzlabošanu, soļošana ir arī lielisks veids, kā nomest lieko svaru un liekos kilogramus. Soļošana ne tikai palīdzēs nomest svaru, tā lieliski nostiprina muskulatūru, neradot ķermenim papildus nevajadzīgu slodzi. Vēl viens soļošanas pluss ir, ka ar to var nodarboties ikviens, jo tā ir daudz pateicīgāka un vieglāka nekā, piemēram, skriešana, jo slodze ir daudz mazāka, un to var veikt pat cilvēki ar sāpošām locītavām vai senām traumām.

Taču, lai tiešām novērotu redzamus rezultātus, ir nepieciešams nodarboties ar soļošanu vismaz 5 reizes ik nedēļu un vismaz 30 minūtes vienā soļošanas sesijā, jo tas ir pietiekami ilgs laiks, lai paātrinātos sirdsdarbība, asinsrite un metabolisms, kas ļauj tavam organismam ātrāk un efektīvāk šķelt taukus. Protams, ar laiku var paildzināt soļošanas sesijas, tas ir atkarīgs no tā, cik daudz laika tev ir.

Mūsdienās populārs soļošanas paveids, kas ir kļuvis iemīļots daudziem jo daudziem cilvēkiem, ir tā sauktā nūjošana, kas praktiski ir tā pati ātra soļošana tikai rokās turot nūjas. Šī nelielā detaļa ļauj nūjojot intensīvi nodarbināt ne tikai ķermeņa lejas daļu, bet arī ķermeņa augšdaļu, vēzējot nūjas it kā slēpotu, kas efektīvi palīdz nostiprināt rokas, muguru un arī vēdera muskuļus, un, protams, ļauj efektīvi uzlabot vispārējo fizisko stāvokli.

Noslēgumā došu jums dažus noderīgus padomus, kā, iespējams, pašam sākt soļot un arī kā pienācīgi sagatavoties šim procesam:

  • pirmā lieta, ko noteikti vajadzētu izdomāt un apsvērt, ir distance, kuru tu vēlies veikt soļojot. Sākumā noteikti vajadzētu šo distanci noteikt īsāku, un tad ar laiku to droši var palielināt un pārbaudīt sevi;

  • veselīgi būtu arī pašam izveidot tādu kā treniņprogrammu, kura ne tikai palīdzēs tev uzturēt konstantu treniņu grafiku, bet arī var kalpot kā motivācija, lai neapstātos un turpinātu savus treniņus;

  • un, protams, obligāta lieta gan profesionālai soļošanai, gan vienkārši soļošanai un nūjošanai ir ērti apavi, kas ir visbūtiskākais un gandrīz vienīgais soļošanas un arī nūjošanas ekipējums.

Pievienot komentāru