ph dieta

Viens no labas veselības pamatnosacījumiem ir skābju un sārmu līdzsvars cilvēka organismā. Ja šis līdzsvars tiek izjaukts, sākas veselības problēmas un attīstās slimības.

Šīs diētas pamatā ir sārmainu un skābu organisma vidi izraisošo produktu līdzsvars uzturā. Šīs diētas kontekstā nav pareizi lietot vārdu “līdzsvars” – pareizāk būtu teikt “attiecība”, jo šai diētai ir iespējamas divas versijas – ar sārmaino un skābo produktu attiecību 60/40 vai 80/20.

Cilvēka organisma dabiskais pH līmenis svārstās no 7,365 līdz 7,4. Tā kā šajā diētā 7 ir neitrāls rādītājs, par 7 lielāki rādītāji norāda uz sārmainu visi, par 7 mazāki rādītāji norāda uz skābu vidi, tad, kā redzams, cilvēka organisma dabiskā vide ir vairāk sārmaina nekā skāba, tātad tādai tai arī ir jābūt, lai organisms normāli funkcionētu un nerastos veselības problēmas.

Šīs diētas pamatā ir sārmaino produktu pārsvars uzturā, kas organismā veido sārmainu vidi. Sārmaina vide ir organisma funkcionēšanai un attīstībai labvēlīgākā un piemērotākā, turklāt, tādā vidē dzīvo tikai veselībai draudzīgi mikroorganismi.

Kā noprotams pēc iepriekš minētā, skābo produktu lietošana nav kategoriski aizliegta, bet to patēriņš ir samazināts līdz minimumam. Skāba vide ir visu veselības problēmu cēlonis, jo organisms, cīnoties pret pretdabiski skābo vidi organismā un cenšoties neitralizēt skābes, iztērē tādus iekšējos resursus, kurus tam normālos apstākļos nebūtu jāizmanto – minerālvielas un vitamīnus. Ilgtermiņā rodas šo vielu deficīts un sākas iekaisumi, kairinājumi un attiecīgi arī dažādas veselības problēmas, slimības un alerģijas. Turklāt, skāba vide ir nelabvēlīgo baktēriju attīstībai piemērotākā vide. Šīs baktērijas izdala atkritumvielas, kas arīdzan rada skābu visi, situāciju padarot vēl ļaunāku.
Jāuzsver, ka tie produkti, kas patiešām ir skābi, nebūt uzreiz nerada skābu vidi organismā, piemēram, citrons ir skābs, taču organismā tas rada sārmainu vidi. Šis fakts ir vienmēr jāpatur prātā, pirms sākat ieviest savā uzturā pH diētas principus.

Tas, kuri produkti izraisa sārmainu un kuri skābu vidi, ir atrodami citos interneta resursos.

Pievienot komentāru