nujošana

Nūjošana ir soļošanas paveids, kuras laikā papildus soļošanai rokās tiek speciāli šim sporta veidam radītas nūjas. Šīs nodarbes laikā tiek nodarbināti līdz 90% no visiem cilvēka muskuļiem, tādēļ šī nodarbe ir ļoti efektīva tieši ātru un lielisku rezultātu sasniegšanai un fiziskās formas uzturēšanai.

Nūjošana kā sportiskā aktivitāte ir nākusi no Somijas, kur ap 1930. gadiem šo metodi pielietoja distanču slēpotāji periodā, kad uz zemes nebija sniegs. Tādēļ arī šīs nodarbes angliskais nosaukums ir Nordic Walking jeb tulkojumā ziemeļu staigāšana. Taču kā pastāvīgs sporta veids nūjošana kļuva tikai ap 1980. gadiem, kad to uzsāka dažādi cilvēki. 1997. gadā uzņēmums ar nosaukumu Exel sāka ražot pirmās speciālās nūjošanas nūjas, bet 2000. gadā Somijā tika ndibināta pirmā Starptautiskā Nūjošanas Federācija, kura tad arī uzturēja pareizus nūjošanas
principus un metodoloģiju, kā arī veicināja šīs sportiskās nodarbes izplatīšanos pasaulē. Mūsdienās nūjošana ir viens no visstraujāk augošajiem sporta veidiem pasaulē.

Nūjošanas galvenais uzdevums ir uzlabot cilvēka dzīves kvalitāti, jo nūjošana ir lielisks, drošs un vienkāršs veids, kā nodarboties ar fiziskām aktivitātē, jo tiek efektīvi lietoti lielākā daļa ķermeņa muskuļi un attīstīts fiziskais spēks. Bet nūjošana ir arī lielisks veids kā pavadīt vairāk laiku svaigā gaisā, jo nūjojot vienam vai ar draugiem tu ne tikai paspēsi sadedzināt kalorijas, bet arī saelpoties daudz svaida gaisa.

Viss, kas nepieciešams, lai uzsāktu nūjot, ir iegādāties nūjošanai piemērotas nūjas, ko mūsdienās var iegādāties daudzos veikalos, kur ir pieejams sporta inventārs.

Lai iegādātos pareizā garuma nūjas, nepieciešams savu augumu centimetros pareizināt ar skaitli 0,68 un tu iegūsi tev perfektā garuma nūjas. Taču, ja nav laika aprēķiniem, to var arī izdarīt ar fizisku paņēmienu. Nepieciešams uzlikt rokas uz nūju roktura, it kā tās turētu rokās, kamēr nūjo, un tad ir jāpārliecinās, ka elkoņi ir zemākajā stāvoklī jeb blakus ķermenis, tie nav pacelti vai izvērsti uz āru. Tātad, ja elkoņa locītava izveido 90 grādu leņķi, tad tu esi atradis tev pareizā garuma nūjas.

Šīs aktivitātes laikā nūjas tiek izmantotas pareizi, ja nūjas gumijas uzgalis katru reizi, kad tas pieskatās zemei, ir tieši perpendikulāri pret zemi. Roku kustībām ir jāpielieto arī pleci, tādēļ nūjas ir jākustina praktiski taisnās rokās, lai tiktu nodarbināti arī pleci. Lai gan šis viss process var šķist sarežģīts, tas tā nemaz nav, jo tiklīdz piešaujas šai sportiskajai nodarbei, tā šķiet vienkārša,
jautra un, galvenais, efektīva. Galvenais, iegādāties pareizas nūjas un var sākt enerģisko gājienu pretim labākai fiziskai formai jeb nūjošanu.

Pievienot komentāru