Visas šīs runas par svara samazināšanu, notievēšanu un biežāku sportošanu ir jau ļoti izplatītas gan Latvijā, gan pasaulē, bet nereti cilvēki sev uzdod jautājumu, kāpēc tad ir jāsamazina ķermeņa svars, un kādu labumu var iegūt to darot. Un šeit arī katra paša pareizā atbilde uz šo jautājumu visticamāk būs atšķirīgas, jo kāds vēlas tikai samazināt svaru izskata pēc, kamēr kādam citam jau ir parādījušās veselības problēmas. Šeit būs galvenie iemesli, kāpēc ikvienam, kuram ir palielināts ķermeņa svars vajadzētu to samazināt.

Izskats

Bieži vien galvenais iemesls, kāpēc cilvēki vēlas samazināt savu ķermeņa svaru ir tieši izskatā dēļ, jo apnicis ir vienmēr kaunēties par savu ķermeni un liekajiem kilogramiem vēdera un citos rajonos. Būtībā liela daļa cilvēki, kuriem ir liekais svars izvēlas mazāk uzturēties pludmalēs, nevēlas doties ar saviem draugiem un radiem pirtīs un baseinos un atturas no atrašanās peldkostīmā. Liekā svara samazināšana pat par pāris kilogramiem var uzlabot ikviena pašpārliecinātību, garastāvokli un kopējo dzīvesprieku, jo labāk jūtoties savā ķermenī jums būs daudz vairāk laika domāt par atpūtu un izklaidi nevis uztraukties par to, ko citi domā par jūsu liekajiem kilogramiem. Mūsdienu sabiedrībā visos mēdijos tiek izcelti slaidi augumi un modeles / modeļi , kuru tauku līmenis mērāms tikai dažos procentos, un ikvienam, kuram ir kaut nedaudz liekais svars var rasties kompleksi par savu izskatu un nespēju nomest liekos kilogramus. Šādā veidā pat cilvēki ar normālu ķermeņa svaru var tikt iedzīti kompleksos un tas tikai parāda, cik ļoti mūsdienu mediji koncentrējas uz šo perfekto modeļu figūrām, cenšoties gan pārdot dažādus svara samazināšanas produktus gan vienkārši piesaistīt jūsu uzmanību!

svara zaudesana kapec tas jadara

Vieglāk pārvietoties

Lai gan neviens nekad nedomā, ka vajadzētu nomest lieko svaru, lai varētu vieglāk pārvietoties un justies ērtāk savās drēbēs, tomēr pēc svara samazināšanas šis ir viens no bonusiem , kuru jūs iegūsit papildus labākam izskatam un veselīgākam ķermenim. Nereti cilvēki ar lieko svaru jūtas neērti savās drēbē, un viņiem ir grūtības uzkāps pa augstākām trepēm vai veikt citas fiziskās aktivitātes, un pēc svara samazināšanas bieži vien jautājot viņiem, kas dzīvē ir mainījies nemaz netiek pieminēts izskats, vai veselība, bet tieši šī vieglākā pārvietošanās un vairāk spēka, kā arī lielāka enerģija ikdienas darbiem!

Veselīgāks ķermenis

Vesels ķermenis ir viens no labas dzīves pamatprincipiem un liekais svars ir tā slimība, kas bieži vien kaitē veselībai gan vienkārši izraisot diskomfortu, gan arī paaugstinot risku dažāda veida slimībām. Būtībā pēc svara samazināšanas jūs noteikti jutīsities spēcīgāki, ar labāku garastāvokli un protams arī jūsu un jūsu nākotnes atvašu veselības stāvoklis būs daudz labāks, jo pēdējo laiku zinātniskie pētījumi ir pierādījuši, ka liekais svars, kā slimība var tikt viegli pārnesta no vecāka uz bērniem un nevis tikai ēšanas ieradumu dēļ, bet gan ģenētiski ierakstīta mūsu šūnās!

Mazāks risks saslimt ar dažādām slimībām

Augsts asinsspiediens, augsts holesterīns, sirds un asinsvadu slimības, un pat vēzis – visas šīs slimības ir saistītas ar lieko svaru un pēc neskaitāmu pētījumu veikšanas un datu analizēšanas mediķi visā pasaulē ir nonākuši pie slēdziena, ka mazāks ķermeņa svars var aizkavēt un mazināt risku jums saslimt ar kādu no šīm slimībām. Liels ķermeņa liekais svars rada problēmas gan jūsu asinsvadiem, gan sirdij, nemaz nerunājot par stresu uz kāju locītavām, kurām ir jānes viss šis svars, un katrs nomestais kilograms mazinās kopējo risku jums saslimt ar kādu no šīm slimībām!

Dzīves kvalitātes uzlabošana

Un visbeidzot pēdējais, ko iegūsit pēc liekā svara samazināšanas un kas ir vēl viens labs iemesls, kāpēc vajadzētu zaudēt tos liekos kilogramus ir kopējā dzīves kvalitātes uzlabošana. Parasti cilvēki ar lieko svaru nespējot veikt dažādas fiziskās aktivitātes ierobežo sevi un tas nenāk par labu ne fiziskajai ne garīgajai veselībai, jo ikreiz, kad šis liekais svars traucē jums pilnvērtīgi atpūsties jūsu garastāvoklis tiks iedragāts un tādā veidā jūs varat sabojāt to arī apkārtējiem! Veselīgs un normāls svars ir tas, kas palīdz daudziem kļūt dzīvespriecīgākiem, atpūsties labāk un arī sasniegt lielākus mērķus gan privātajā gan karjeras dzīvē!

 

Pievienot komentāru