Vasaras sezonā ikviens vēlas, lai viņu augums izskatās ideāli. Laba auguma neatņemama sastāvdaļa ir ideāla vēdera prese. Diemžēl vēders ir ķermeņa daļa, ko uztrenēt ir diezgan grūti. Vēdera prese veidojas ne vien aktīvu vēdera muskuļu treniņu rezultātā, bet arī uz ņemtā uztura un vielmaiņas rezultātā, tāpēc reizē ir gan jāietur diēta, gan arī cītīgi jānododas treniņiem. Šeit būs noderīgi padomi, kas salīdzinoši īsā laikā ļaus sasnigt vēlamos rezultātus un iegūst skaistu vēdera presi.

Pirms sākam runāt par vēdera preses treniņiem, noskaidrosim, ko vispār saprotam ar vēdera presi. Daudzi uzskata, ka vēdera presi veido tikai vēdera priekšējie muskuļi, ko tautā dēvē par “sešpaku”, taču vēdera muskuļi ir izvietoti vairākos slāņos un rumpja pusēs. Ir seklie un dziļie vēdera muskuļi un tos trenējot var iegūt ļoti atšķirīgu vēdera izskatu. Tiesa, lielākā daļa vēdera preses vingrinājumu nodrošina abu muskuļu grupu treniņu, taču, lai iegūtu tieši tādu vēdera formu, kādu vēlaties ir jāzina, kādus vingrinājumus vajadzētu pildīt.

Pirmkārt, trenējot presi, ir jāsaprot, kuri muskuļi tiek nodarbināti visvairāk. Tradicionālie vēdera preses vingrinājumi ir kāju celšana augšā, guļot uz muguras, kā arī taisna rumpja celšana augšā. Šie vingrinājumi vēdera presei nav efektīvi, jo galvenokārt nodarbina citas muskuļu grupas, piemēram, kāju muskuļus un muskuļus, kas savieno augšstilbus un muguru. Šo muskuļu pārslogošana tikai radīs muguras traumas.

Lai trenētu vēdera dziļos muskuļus vislabākais vingrinājums būs vienkārša vēdera muskulatūras sasprindzināšana. To var darīt gan sēžot, gan guļot, gan arī citās pozās. Ļoti labs vingrinājums ir tā saucamais “plankings”, kad vienkārši jāguļ, sasprindzinot visus muskuļus, jo īpaši vēdera presi. Dziļo muskuļu trenēšana stabilizēs ķermeni un ļaus iegūt perfektu, plakanu vēderu, bez izteiktiem virsējā slāņa muskuļiem jeb “sešpaku”.

Lai trenētu vēdera taisno jeb priekšējo muskuli, kas veido “sešpaku” ļoti svarīgs vingrinājums ir satirināšanās jeb ķermeņa augšdaļas pacelšana. Tas ir līdzīgi kā rumpja celšana augšā pie saliktām kājām, taču rumpis jāpieceļ tikai nedaudz. Veicot šādu vingrinājumu, ir jājūt, kā tiek sasprindzināta vēdera prese. Vieglāk ir slodzi novirzīt uz citiem muskuļiem, taču tad vingrinājums vairs nav efektīvs. Tāpat, izpildot kāju celšanu, guļot, vai karājoties pie stieņa, svarīgi ir celt kājas kopā ar iegurņa muskuļiem, lai būtu nodarbināti arī iegurņa un vēdera muskuļi.

Kā jau sākumā tika minēts, vēdera presei ļoti svarīgs ir arī pareizs uzturs. Ja ēdīsiet daudz treknu un ogļhidrātiem bagātu ēdienu, uz vēdera veidosiet tauku slānis. Pildot vēdera preses vingrinājumus, jūs stiprināsiet vēdera muskulatūru, taču tauku slānis nepazudīs. Vēdera prese veidosies zem taukiem un vizuāli pievilcīga efekta nebūs. Tāpat, ja ēdīsiet par maz olbaltumvielu, efekta nebūs, jo organismam nebūs pietiekoši daudz uzturvielu, kas atbild par muskuļu masas veidošanos. Pirmkārt, ir jādomā par pareizu, sabalansētu uzturu un tikai tad varēsiet sasniegt vēlamos rezultātus.

Pievienot komentāru