Kas vispār ir slēpes un kādas tās ir?

Slēpes ir palīgierīce, kas palielina atbalsta laukumu un atvieglo pārvietošanos pa sniegu, ūdeni, vai pat par purvu. Slēpes bija pazīstamas jau neolīta laikmetā. Agrāk Ziemeļeiropā slēpes bija dažāda garuma, kreisajai kājai gara slēpe, bet labajai kājai īsāka slēpe ar ko atgrūdās. Urālos ir izplatītas īsas slēpes ar zvērādu apakšā, jo ar ādas palīdzību novērš atpakaļ slīdēšanu. Mūsdienu slīdslēpes grupē pēc lietošanas veida veida: sporta (distanču, kalnu slēpošanas, frīstaila slēpes, slaloma, slēpes lēkšanai no trampalīna), tūristu slēpes, bērnu slēpes, mednieku slēpes un ūdens slēpes. Slēpes ir jāizvēlas atbilstoši sava auguma garumam un pēc tā, kādām trasēm paredzētas. Savukārt, nūjas izvēlas tikai pēc auguma garuma. Slēpošanai ir nepieciešami arī slēpošanas zābaki un to stiprinājumi.

Slēpošanas sacensības notiek kalnu slēpošanā, kurā ietilpst nobrauciens no kalna un slaloms, distanču slēpošanā, kurā sportisti sacenšas dažāda garuma trasēs, stafetes slēpošana un lēkšanā no trampalīniem.

Pieaugot pieprasījumam pēc distanču slēpēm ir pieaudzis arī to piedāvājums. Distanču slēpēm ir dažādas cenas, dažādiem slēpotājiem. Par interesējošo slēpju, nūju, zābaku un stiprinājumu variantiem ir pieejami īsi apraksti dažādos internetveikalos. Ja nav tur rakstīta visa jums interesējošā informācija par slēpošanas ekipējumu, varat rakstīt epastu šim internetveikalam ar interesējošo jautājumu, kā arī prasīt sporta inventāru veikalu pārdevējiem. Šie cilvēki labprāt jums palīdzēs izvēlēties piemērotāko slēpošanas ekipējumu.

Distanču slēpju garumi ir ļoti dažādi, tāpēc tie būs piemēroti visiem slēpot gribētājiem. Līdzīgi tas ir arī ar slēpošanas nūjām. Distanču slēpošanas zābakos papēdis var brīvi kustēties.

Distanču slēpošanas trasē nav asu līkumu vai stāvu nogāžu, šī trase vairāk ir izturības pārbaude. Trases garums var būt no 5 līdz 50 kilometriem. Distanču slēpošanas sacensību dalībnieki startē ar 30 sekunžu intervālu un uzvarētāju nosaka pēc distancē pavadītā laika posma.

Pievienot komentāru