Cigun jēdziena pamatā ir ideja par īpašas enerģijas ci, kura aptver visu pasauli, tajā skaitā arī katru cilvēku, eksistēšanu. Burtisks tulkojums no ķīniešu valodas nozīmē – darbs ar enerģiju (ci – enerģija, gun – darbība, darbs, prasme). Plašākā jēdzienā cigun ir enerģijas pielietošanas māksla, kura ļauj uzturēt labā stāvoklī garīgo un fizisko veselību, pagarināt mūžu, ārstēt dažādas slimības, kā arī pielietot šo māku cīņas laikā.
Cigun ir neatņemama ķīniešu kultūras daļa. Pēdējie pētījumi liecina, ka prakses, kuras līdzinās cigun, eksistēja vēl pirms rakstītprasmes. Cigun rašanās ir saistīta ar tradicionālo ķīniešu reliģiju daoismu.

Cigun ir ļoti daudzveidīgs, laikam, pat nav iespējams nosaukt visas tā skolas un virzienus. Termins cigun oficiāli sāka tikt pielietots tikai XX. gadsimtā.

Eksistējošās cigun klasifikācijas ir samērā nosacītas, tāpēc ka ir neiedomājami sarežģīti ievietot šo daudzveidīgos virzienus, kādos noteiktos rāmjos. Princips, pēc kāda tiek iedalīts cigun ir mērķis, kādam tas tiek pielietots.

Medicīniskais cigun.

Šis cigun veids ir paredzēts lai atjaunotu un uzturētu formā fizisko veselību. Ārēji nodarbības atgādina ārstniecisko vingrošanu, kurai ir raksturīgas lēnas, maigas kustības. Tas ļauj nodarboties ar cigun neatkarīgi no iepriekšējās fiziskās sagatavotības. Nodarbojoties ar medicīnisko cigun harmonizējas ci enerģijas plūsma organismā – atveras kanāli, formējas pareiza fiziskā un enerģētiskā ķermeņa struktūra. Gribas atzīmēt, ka cigun atstāj ļoti labvēlīgu ietekmi uz cilvēka psihi, palīdz nomierināties, pārtraukt iekšējo dialogu, paskatīties uz problēmu no citas puses un atrast labāko tās risinājumu.

Zinātniskajā pasaulē vēl joprojām nav vienota lēmuma par cigun. Daudzie cigun virzieni, viennozīmīgi liecina par to, ka šī metode ir efektīva, bet cigun galvenajam jēdzienam – ci enerģijai, šobrīd nav zinātniska izskaidrojuma. XX. gadsimta 70. gadu beigās Ķīnā notika speciāli zinātniskie pētījumi, kuru mērķis bija sameklēt ci enerģiju ar speciālu, mūsdienīgu aparatūras palīdzību. Eksperiment laikā, kuros piedalījās cigun meistari, tika fiksētas anomālijas infrasarkanā starojuma jomā, elektrības un magnētiskā starojuma jomā.

Nodarboties ar cigun var jebkurš, ja ir kādas īpašas sūdzības, tad cigun meistars savam skolniekiem palīdzēs izvēlēties pareizo vingrinājumu kompleksu, kuri ir orientēti uz dažādu slimību ārstēšanu. Veselības uzlabojums var iestāties jau pēc pirmajām nodarbību reizēm, bet organisma pašatjaunošanās ir iespējama tikai regulāru nodarbību laikā. Veselības profilaksei un organisma atjaunošanai ir pietiekami, ja jūs katru dienu nodarbojaties 20 minūtes.

Nodarboties ar cigun vislabāk ir svaigā gaisā, vaļīgā apģērbā, kurš neierobežo jūsu kustības. Vēlams, lai nebūtu nekādu blakus faktoru, kuri neļauj jums koncentrēties – skaļš troksnis, spilgta gaisma u. t. Vienu vārdu sakot, nodarbībām jānorit komfortā atmosfērā, kaut gan īstenie cigun meistari ir spējīgi nodarboties jebkuros apstākļos. Ja jūs esat nolēmis nodarboties ar cigun, tad sāciet to darīt tikai pieredzējuša meistara klātbūtnē. Vēlāk, kad būsiet apguvis pamatus, jūs varēsiet nodarboties individuāli. Cigun pamatā ir liels iekšējais darbs, kurš varbūt no ārpuses nemaz nav pamanāms, bet ja tas nodarbību laikā netiek pielietots, tad cigun pārvēršas par tukšām, bezjēdzīgām kustībām, kurām nav nekāda efekta. Nodarbību laikā ir jāzina un jāievēro noteikta drošība.

Pievienot komentāru