atputa starp treniniemTrenējoties mēs parasti cenšamies izdarīt pēc iespējas vairāk vingrinājumu īsākā laika intervālā un nepievēršam uzmanību tam, cik ilgi ir periodi starp šiem treniņiem. Bet patiesībā atpūtai jeb atslodzei starp dažādiem vingrinājumiem un viena vingrinājuma intervāliem ir jābūt, jo atpūta ļauj muskuļiem atgūt spēku un atgūties no piepūles, lai pēc atpūtas atkal varētu pilnā sparā darboties. Šīs atpūtas starp treniņiem ir dažāda garuma un var būt robežās no 30 sekundēm līdz pat 5 minūtēm un ir atkarīgi no tā, kāda veida vingrinājumus jūs veicat vai arī kāds ir jūsu treniņu galamērķis, jeb, ko jūs vēlaties no tā panākt. Treniņu programmas ir dažādas un tās var būt sākot no treniņiem svara zaudēšanai līdz pat spēka palielināšanai vai pat muskuļu audzēšanai, un tieši tāpēc šai katrai grupai ir vajadzīgi atšķirīgi atpūtas laiki.

Svara samazināšana

Visbiežāk mēs izvēlamies veikt dažādus treniņus tieši, lai samazinātu savu ķermeņa svaru un sadedzinātu tos liekos kilogramus. Šāda veida treniņiem ir vajadzīga liela slodze un nepārtraukti anaerobie, jeb kardiovaskulārie treniņi, kas ilgākā laika periodā ļaus jums sadedzināt taukus un iztērēt daudz kaloriju. Vislabākais veids, kā izmantot atpūtu starp treniņiem ir to nedarīt vispār un nodarboties ar zemas līdz vidēji augstas intensitātes treniņiem, kas pēc sākotnējo enerģijas rezervju sadedzināšanas sāks noārdīt jūsu tauku slāni un katra reize kad jūs atpūšaties tikai atkal atjaunos šo enerģiju un tā arī līdz tauku sadedzināšanai jūs varat netikt.
Tomēr ir arī otrs variants, ja jūs vēlaties veikt vidēji augstas līdz augstas intensitātes treniņus, kā svaru celšana vai atspiedieni, un šeit pilnīgi bez atpūtas nebūs iespējams iztikt un starp piegājieniem būs mazliet jāatvelk elpa. Šinī gadījumā vispareizāk būtu atpūsties tikai 30 – 60 sekundes, lai ķermenis nepaspēj pilnībā atgūt spēkus un jūs varētu labāk un ātrāk tikt pie tā slaidā auguma, ko vēlaties.

Muskuļu palielināšana

Muskuļu masas palielināšana jeb tā sauktais bodybuilding treniņu veids ir būtībā maksimāli censties palielināt savu muskuļu masu un apjomu, lai tie izskatītos pēc iespējas labāk un jūsu figūra izmainītos mazākajā iespējamā laika intervālā. Šajā treniņu veidā ir vajadzīgas nelielas atpūtas, bet tās nedrīkst būt pārāk ilgas, lai muskuļi nepaspēj līdz galam atgūt enerģiju un tos atkal nodarbinot jūs varētu likt tiem augt. Tas nozīmē, ka muskuļu masas palielināšanai jums būs nepieciešamas atpūtas, kas ir 60-90 sekundes starp treniņu piegājieniem un nevajadzētu šo laiku īpaši samazināt vai palielināt, jo samazinot jūsu muskuļi nepaspēs atpūsties, bet palielinot šo laiku, tie dabūs pārāk daudz atpūtas un nākamie piegājieni vairs nelikt tiem augt, bet pieņemties stiprumā.

Spēka treniņi

Un šeit arī nonākam pie pēdējā atpūtas veida un tas ir domāts tieši spēka treniņiem, kas nozīmē ka jūs vēlaties saviem muskuļiem likt strādāt pēc iespējas spēcīgāk un cilāt svarus vai nodarboties ar citiem augstas intensitātes treniņiem. Šajā kontekstā laiks starp piegājieniem ir jūsu draugs un mierīgi jūs varat atpūsties 3-5 minūtes un ļaut savam ķermenim atkopties, lai atkal būtu iespējams ar pilnu spēku veikt tos pašus vingrojumus. Šādi jūs varēsit pēc iespējas ātrākā laikā palielināt savu muskuļu spēku un efektivitāti, tajā pat laikā atpūšoties ilgākus laika periodus.

Laiks starp treniņu veidiem?

Arī laiks starp vingrinājumiem nevis starp viena vingrojums vairākiem  piegājieniem ir svarīgs un tam būtībā būtu jābūt tādam pašam, kā laikam starp šiem piegājieniem. Tas nozīmē, ka ja esat veikuši vienu vingrojumu tad nedrīkstat atvilkt elpu 10 minūtes un tikai tad sākt citu, jo šādā veidā jūs zaudējat efektivitāti un muskuļu audzēšanas/svara zaudēšanas potenciālu.

Pievienot komentāru