running

Aerobais treniņš ir ilglaicīgs zemas vai vidējas intensitātes treniņš kura minimālais laika periods ir ap 20 minūtēm. Aerobais treniņš var būt gan skriešana, gan soļošana, riteņbraukšana,peldēšana un arī ātra iešana. Aerobais treniņš ir labs sirdij un asinsvadiem, kā arī vispārējas fiziskas formas nostiprināšanai un pat svara zaudēšanai. Ilglaicīgs kardiovaskulārs treniņš pilnveidos jūsu veselību , paildzinās izturību un palīdzēs organismam ātrāk atgūties no noguruma.

Šim izturības treniņam vajadzētu ilgt ne mazāk kā 20 un ne vairāk kā 60 minūtes. Atkārtot aerobo treniņu vajadzētu no 3 līdz 5 reizēm nedēļā, kas būs tieši laikā veselības nostiprināšanai un svara zaudēšanai.

Ja jūsu mērķis ir svara zaudēšana tad uzskata ka jo ilgāks jo labāk treniņš ir aplams, jo treniņš 30 minūšu garumā ar 60-70 % slodzi būs daudz efektīvāks nekā treniņš 50 minūšu garumā ar 40-50 % slodzi. Protams ka 70 % slodzi sākumā nav grūti uzturēt visa treniņa laikā ,bet treniņa intensitāti var pakāpeniski palielināt, palielinoties izturībai.  Ja jūs tiešām vēlaties zaudēt svaru, tad kardiovaskulārajam treniņam jābūt kombinētam ar spēka treniņiem, jo spēka treniņi audzē muskuļus, kas sadedzina kalorijas un ja jūs nodarbojaties tikai ar aerobo treniņu tad muskuļiem nav tik liela slodze lai tie palielinātos. Viens pats aerobais treniņš dedzina kalorijas tikai slodzes laikā , bet muskuļu masas palielināšanās palielina kaloriju sadedzināšanas ātrumu pat miera stāvoklī.

Aerobā treniņa efektivitāti uzlabot var vienkārši palielinot slodzi. Tātad ja jūsu slodze būs 50 % no iespējamā tad jūs sāksit zaudēt taukus tikai pēc 2 stundām, bet ja slodze būs 70 % tad tauki sāks degt jau pēc 18 minūtēm. Šīs atšķirības ir izskaidrojamas ar glikogēna daudzumu organismā, pie 70 % slodzes jūsu glikogēna krājumi izsīks jau šajās padsmit minūtēs un organisms sāks dedzināt taukus. Vēl pie aerobā treniņa efektivitātes vajadzētu piebilst ka ļoti labi būtu pirms šī treniņa veikt spēka vingrinājumus ,jo tie iztērē glikogēnu jau pāris minūtēs.

Jāatceras ka uzsākot aerobo treniņu vienmēr vajag iesildīt muskuļus, skrienot ar 50 % slodzi no vēlamās 5 minūtes, un tad varat skriet ar treniņa maksimālo slodzi. Atsildīšanās arī ir svarīga lieta prāta un ķermeņa atdzišanai, un tā jāveic 5 līdz 10 minūtes arī ar 50 % no treniņa slodzes. Šie abi procesi ļaus jums izvairīties no muskuļu ievainojumiem un traumāk , kā arī nomierinās jūsu psiholoģisko sistēmu.

Tātad kardiovaskulārais treniņš ir ļoti labs jūsu sirdij un asinsvadiem, optimālam rezultātam ar to ir jānodarbojas 3 līdz 5 dienas nedēļā pakāpeniski palielinot slodzi, kas arī būs atslēga un veselības uzlabošanu un svara zaudēšanu.

Video pamācība ko ieteicams darīt un ko nav ieteicams darīt skrienot.

Pievienot komentāru